Kategorie
Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3

Jak przetrwać ciężkie czasy?

Przeglądając najnowsze książki można natrafić na wiele ciekawych propozycji. Niektóre pochodzą od zupełnie nieznanych nam autorów. A są i takie, które sygnowane są znanymi i powszechnie lubianymi nazwiskami. Co więcej, pojawiają się nowe książki, które tak naprawdę są nam już i tak doskonale znane. Wszystko przez to, że stare historie publikowane są w nowym wydawnictwie. Do takich książek zalicza się Pakiet Stulecie Winnych. Tomy 1-3: Ci. którzy przeżyli. Ci. którzy walczyli. Ci. którzy walczyli. Autorką jest jedna z najlepszych kobiet o bułgarskich korzeniach – Ałbena Grabowska. Jeżeli ktoś chciałby poznać tą niesamowitą trylogię, to może od razu kupić ją w pakiecie.

“Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli”

Chyba nie ma już osoby, która chociażby ze słyszenia nie znała Winnych – głównych bohaterów nie tylko książki, ale również serialu. Wszystko zaczyna się w 1914 roku, kiedy krótko przed wojną na świat przychodzą Anna i Maria. W malutkiej wsi pod Warszawą rodzą się piękne dziewczynki, które w przyszłości będą dumą taty. Mama bowiem umiera przy porodzie. Stanisław Winny jest załamany tą sytuacją, ale nie może się poddać. W końcu odpowiedzialny jest nie tylko za świeżo narodzone córeczki, ale również za starsze pociechy. Tylko jak tu być silnym, kiedy kilka tygodni później, w Polsce wybucha wojna? Cała rodzinna Winnych, razem z dziadkami i wujkami, wspiera się wspólnie, aby wszyscy mogli wyjść z tego okresu cało. Nie będzie to łatwe, ale wsparcie rodziny jest bardzo ważne.

“Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli”


1 września 1939 roku. W Brwinowie, pod Warszawą, na świat przychodzi Kasia i Basia. Dwie dziewczynki to bliźniaczki świeżo narodzone przez Marysię. Tak, tak jak i jej mama, tak również ona została mamą uroczych bliźniaczek. Radość jest przeogromna – w szczególności, że Marysia jest osłabiona, ale zdrowa po porodzie. Nikt nie chce przerywać Marysi radości, ale w momencie narodzin, w innym miejscu, w Polsce dochodzi do pierwszych ataków. Wybucha II wojna światowa. Kolejny czas, który pozostawi trwały ślad nie tylko na psychice wielu Polaków, ale również na rodzinie Winnych. Niektórzy będą musieli walczyć na froncie, jak reszta Polaków, a inni będą chcieli ocalić to, co dla nich najważniejsze – dom w Brwinowie. Tylko czy uda się tego dokonać, kiedy wojna szaleje dookoła? Wojna się kończy. Powinno być już spokojniej dla Polaków. Powinno, bo tak wcale nie jest. Koniec wojny dla nikogo praktycznie nie oznacza spokoju ducha.